Під головуванням директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторії Гробова 26 березня 2021 року проведено нараду для керівників органів управління освітою та директорів опорних закладів загальної середньої освіти з питань функціонування опорних закладів загальної середньої освіти

  Участь у заході взяли начальник відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради Людмила Скоробогата, директор Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. Р.Руднєва Путивльської міської ради Тетяна Корнєва та виконуюча обов’язки директора Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. Г.Я. Базими Путивльської міської ради Олена Лапузіна.

   Вікторія Гробова зазначила, що найпотужнішим закладом освіти в громаді є опорний заклад, що відповідає критеріям Положення про опорний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 р. № 532. Вона акцентувала увагу на пріоритетних напрямках роботи керівників опорних закладів: створення безпечного середовища та мотивуючого простору, застосування новітніх технологій дизайну, архітектури будівель та споруд; створення умов для здобуття особами повної загальної середньої освіти, зокрема, шляхом проведення профорієнтаційної роботи серед здобувачів освіти, забезпечення реалізації їх індивідуальної освітньої траєкторії, впровадження курсів за вибором, факультативів, гуртків; організація якісного харчування учнів; здатність забезпечити на належному рівні організацію допрофільної підготовки і профільного навчання. Директор Департаменту освіти і науки наголосила на обов’язковому дотриманні санітарних вимог у закладі освіти, особливо в умовах карантину.

   Начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Світлана Бирченко проаналізувала стан функціонування опорних закладів загальної середньої освіти. Вона зазначила, що наразі в області функціонує 54 опорні школи, у яких здобувають освіту 18 660 учнів. Опорні заклади області налічують 57 філій із 2 188 учнями. Організовано підвозяться на навчання до опорних закладів загальної середньої освіти області із 277 населених пунктів 3 906 учнів, для підвезення яких залучено 106 шкільних автобусів.

  Старший викладач кафедри педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту, методист управлінської діяльності комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Вікторія Перлик детально зупинилася на аспектах управлінської діяльності керівників закладів освіти. Вона наголосила, що персональна відповідальність за діяльність закладу освіти, у тому числі освітню, покладена на керівника закладу загальної середньої освіти. Особливу увагу звернула на те, що керівник закладу освіти здійснює супровід дистанційного навчання.

   Начальник обласного відділення (філії) Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Владислав Маслов розповів про організацію та проведення обласного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед школярів «Cool Games».

   У ході проведення наради обговорено проблемні питання, що виникають під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти.