Міністерствоосвіти і науки розробилопроєктПрофесійного стандарту за професіями «Вчительпочатковихкласів закладу загальноїсередньоїосвіти» та «Вчитель закладу загальноїсередньоїосвіти». Документ опубліковано для громадськогообговорення5 травня 2020 року.

«Проєкт нового стандарту включає вимоги для вчителів початкової школи та вчителів-предметників, що забезпечують здобуття базової та профільної середньої освіти і створений на основі компетентнісного підходу. У його створенні брали участь вчителі та керівники шкіл, науково-педагогічні працівники, науковці, громадські організації та міжнародні експерти. НаразіПрофесійний стандарт – на громадському обговоренні, і ми запрошуємо освітян долучитись до роботи над документом», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира МАНДЗІЙ.

Документ описує основні трудові функції та умови праці вчителів, встановлює єдині вимоги до їхніх загальних та фахових компетентностей відповідно до кваліфікаційної категорії, а також умови допуску до роботи.

Опис професійних компетентностей відповідно до кваліфікаційних категорій дозволить вчителям визначати критерії самооцінювання, а також оцінити професійну кваліфікацію вчителя та готовність до професійної діяльності у рамках певної кваліфікаційної категорії для проходження атестації та сертифікації.

Під час розроблення Професійного стандарту було здійснено дослідження міжнародного досвіду створення професійних стандартів, проведено онлайн-обговорення документа у фокус-групах учителів початкової та середньої школи.

Передбачається, що із набраннямчинності новим Професійним стандартом втратить чинність наказ Міністерства соціальної політики України від 10 серпня 2018 року №1143 «Про затвердження професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти».

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 20 травня 2020 року. Детальну інформацію щодо процессу громадського обговорення Професійного стандарту розміщено за посиланнямhttps://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovorennya-proyekt-profstandartu-za-profesiyami-vchitel-pochatkovih-klasiv-zzso-vchitel-zzso

За інформацією офіційного вебсайту МОН: https://mon.gov.ua/ua/news/mon-rozrobilo-novij-profesijnij-standart-vchitelya-dokument-na-gromadskomu-obgovorenni

0805203