11 лютого 2020 року тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу освіти Путивльської районної державної адміністрації Вікторія САХАРОВА  взяла участь у нараді з міністеркою освіти і науки України Ганною Новосад «Освітня реформа на Сумщині: підсумки 2019. Плани на 2020 рік», яка проходила в Департаменті освіти і науки Сумської ОДА.

1202202

«Сумщина успішно використала понад 90% всіх коштів на розвиток освіти, які держава дала у 2019 році – це один з кращих показників», – Ганна Новосад.

         «Уже цього тижня Уряд віддасть кошти на НУШ та реконструкцію опорних шкіл на місця – це допоможе всім регіонам раніше почати закупівлі та краще використати виділені кошти. Було б добре досягти бодай того рівня ефективності, який ми маємо на Сумщині», – зазначила Міністр освіти і науки України.

«На Сумщині більше немає вбиралень на вулиці, усі кошти на Нову українську школу, проведення інтернету, закупівлю комп’ютерів, природничо-математичних кабінетів та кабінетів української мови використано в максимальному обсязі – це результат, до якого мають прагнути інші регіони. Це означає, що ви максимально системно працюєте з тендерами, можете брати на себе відповідальність при роботі з новими важкими закупівлями – наприклад, такими як проведення інтернету до шкіл. Це приклад, до якого варто прагнути іншим», – підкреслила Ганна Новосад.

Загалом у 2020 році місцеві органи самоврядування отримають з держбюджету 7 млрд 564 млн 731 тис. гривень для розвитку освітньої інфраструктури. «Це майже удвічі більше ніж минулоріч. Для нас дуже важливо, що ми змогли продовжити тенденцію до збільшення фінансування освіти. Цього року ми вперше запланували цільову субвенцію для розвитку опорних шкіл – 3,5 млрд гривень. Наше завдання – щоб кожного року ця субвенція тільки зростала і ми могли робити більше для покращення якості освіти дітей у сільській місцевості», – пояснила Міністр.

1202201