2 липня 2020 року методист районного методичного кабінету Олена БИКОВА, керівники закладів загальної середньої освіти, вчителі початкових класів Путивльського району взяли участь в онлайн семінарі «Мультимедійний дидактичний контент KM MEDIA ED PROFI» від видавництва «КРАЇНА МРІЙ».

   14 липня 2020 року методист районного методичного кабінету Олена БИКОВА та головний бухгалтер відділу освіти Путивльської РДА Катерина МУЖЕЦЬКА взяли участь у кущовій онлайн нараді у форматі Zoom-конференції для керівників органів управління освітою, директорів закладів загальної середньої освіти Сумської області.

     03 червня 2020 року методист районного методичного кабінету Олена БИКОВА, вчителі початкових класів, вчителі фізичної культури, які викладають у початковій школі, взяли участь в онлайн-нараді «Особливості навчання фізичній культурі учнів 1-4 класів нової української школи».

   01 червня 2020 року методист районного методичного кабінету Олена БИКОВА, вчителі початкових класів, вчителі музичного мистецтва закладів загальної освіти Путивльського району взяли участь в обласному онлайн-семінарі «Формування ключових та предметної мистецької компетентностей за допомогою наскрізних змістових ліній на уроках музичного мистецтва в умовах нової української школи», який організував Сумський ОІППО..

    28 травня 2020 року завідувач районним методичним кабінетом Світлана БРЯНЦЕВА, методист Олена БИКОВА та педагоги закладів загальної середньої освіти Путивльського району взяли участь у обласному науково-практичному семінарі Сумського ОІППО «Технічні та програмовані засоби для створення інтерактивних елементів уроку» у форматі відеоконференції з використанням платформи Zoom, який організував старший викладач інституту Михайло НІКОЛАЄНКО.

     26 травня 2020 року методист районного методичного кабінету Олена БИКОВА та вихователі закладів дошкільної освіти Путивльського району взяли участь в обласному методичному онлайн-семінарі «Сучасні підходи до формування здоров’язбережувальної компетентності дитини дошкільного віку», який організувала методист з дошкільної освіти навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО Лариса МІЩЕНКО.

    25 травня 2020 року начальник відділу освіти Путивльської РДА Микола ЛУКЯНЕНКО, головний спеціаліст Вікторія САХАРОВА та методист районного методичного кабінету Олена БИКОВА взяли участь в  відеоселекторній нараді щодо особливостей та умов роботи дошкілля в умовах карантинних обмежень та неухильного дотримання виконання нормативних документів і постанов Кабінету Міністрів України та Головного  державного  санітарного лікаря України, яку організував Департамент освіти і науки Сумської ОДА.

    На сьогодні практичними психологами вже напрацьовано певний досвід роботи щодо супроводу першокласників на етапі адаптації до навчання у школі.  У той же час у процесі реформування освіти, зокрема, початкової ланки, зміст діяльності спеціаліста психологічної служби з означеного питання потребує перегляду та внесення коректив відповідно до концептуальних засад НУШ та Державного стандарту початкової освіти.

   Однією з головних умов забезпечення конкурентоспроможності освітніх послуг є надання якісних освітніх  послуг. У період карантину 2020 року заклади освіти України змушені організувати дистанційне навчання для здобувачів освіти.

   7 травня 2020  рокуна базі Сумського ОІППО відбувся обласний онлайн-семінар «Особливості реалізації діяльнісного підходу у формуванні життєвої компетентності особистості дитини дошкільного віку за програмою «Впевнений старт», участь у якому взяли методист районногоо методичного кабінету Олена БИКОВА та педагогічні працівники закладів дошкільної освіти Путивльського району.

Міністерствоосвіти і науки розробилопроєктПрофесійного стандарту за професіями «Вчительпочатковихкласів закладу загальноїсередньоїосвіти» та «Вчитель закладу загальноїсередньоїосвіти». Документ опубліковано для громадськогообговорення5 травня 2020 року.

   Навчання – невід’ємна складова нашого життя. І період карантину не став перешкодою.

   За допомогою сервісу Zoom 30 квітня 2020 року був проведений обласний науково-практичний семінар у форматі відео конференції на тему: «MozaBook як сучасний освітній інструмент для вчителя», в якому взяла участь методист районного методичного кабінету Олена БИКОВА.

   Спікерами семінару були Ніколаєнко Михайло Сергійович, старший викладач КЗ Сумського ОІППО, Коршунов Володимир Миколайович, представник компанії Mozaik в Сумській області, керівник СЦ "ПК-Сервіс", Муковоз Ольга Григорівна, сертифікований тренер Mozaik, учитель інформатики Глухівської ЗОШ І-ІІІ ст.№6 Глухівської міської ради Сумської області, Ковальова Юлія Василівна, вчитель початкових класів Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військовою підготовкою.

   Науково-практичний семінар відбувся у цікавій, інформативній, невимушеній формі. Спікери відповіли на численні запитання: «Що вчитель для себе знайде у MozaBook?», «Як зробити сучасний інтерактивний урок?», «Практичне використання Mozabook в НУШ?», було продемонстровано практичне використання програмного продукту у початкових класах.

   Відеозвіт семінару можна знайти на блозі: http://nikoboard.blogspot.com/.

0505201

0505202

    Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яке дозволить регіонам розпочати використання коштів субвенції на Нову українську школу та субвенції на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Відповідні рішення ухвалено під час засідання уряду.

    Загальна сума двох освітніх субвенцій складає 1 млрд 560 млн грн.

    «Сьогоднішні рішення уряду дають можливість регіонам стартувати з використанням коштів двох урядових субвенцій на розвиток школи. Це 1 млрд 60 млн грн субвенції на реформу НУШ та 500 млн грн субвенції на програму «Спроможна школа для кращих результатів». Зокрема, субвенція НУШ враховує забезпечення необхідним обладнанням і навчальними матеріалами класів, які продовжують пілотувати новийДержавний стандарт початкової освіти», – зазначила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

    Планується, що субвенція 1 млрд 60 млн грн на НУШ надасть можливість продовжити реформу початкової школи та дозволить її учням у вересні 2020 року розпочати навчання у належно обладнаних класах.

    Субвенція місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» передбачає 500 млн грн фінансування. Ці кошти призначено на завершення будівництва, закупівлю обладнання та створення навчальних кабінетів, оновлення інтер’єрів у шкільних приміщеннях.

    28 квітня 2020 ркоу Всеукраїнська школа онлайн розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4 класів. Уроки транслюватимуться на YouTube МОН та ще 4-х телеканалах. Програма розрахована на 5 тижнів і складається з чотирьох предметів: української мови, математики, науки та мистецтва

    “Кожен урок триватиме 15 хвилин, що є оптимальним для занять дітей цієї вікової категорії у форматі теле- та онлайн-лекцій. Загалом для дітей початкової школи найкращим є безпосередній контакт і навчання зі своїм вчителем, тому ми не планували робити онлайн-уроки для дітей цього віку. Однак багато батьків та педагогів звертаються до нас із проханням організувати уроки і для початкової школи”, – розповіла т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира МАНДЗІЙ.

    Окрім онлайн-версії уроків на YouTube МОН, заняття можна буде дивитися також на телеканалах:

  • 1 клас – Піксель
  • 2 клас – UA:Перший
  • 3 клас – UA:Культура
  • 4 клас – Плюс Плюс

    Уроки транслюватимуться у вівторок та четвер з 09:00 до 10:00.

    Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), PinchukArtCentre, Національного художнього музею України, проєкту “Книга-мандрівка. Україна”, громадської спілки “Освіторія”, а також понад 20 педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни. Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва.

3004201

   23 квітня 2020 року методист районного методичного кабінету Олена БИКОВА та вчителі початкової школи закладів загальної середньої освіти Путивльського району взяли участь у методичному онлайн-пораднику «Упровадження формувального оцінювання в початкових класах», який організувала та провела Катерина ШАМУНОВА, методист з початкової освіти навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО. Катерина Віталіївна проаналізувала нормативно-правову базу реалізації формувального оцінювання на першому циклі навчання (1-2 класи) у закладах загальної середньої освіти та вимоги щодо очікуваних результатів навчання, формування компетентностей учнів початкової школи, визначені Державним стандартом початкової загальної освіти.

   У ході методичного онлайн-порадника було акцентовано увагу учасників заходу на підсумковому тематичному оцінюванні учнів 2-х класів, яке здійснюється протягом навчального року за результатами опанування теми, кількох тем, розділу програми тощо. Під час презентації методист продемонструвала форми спостережень за розвитком дитини та оцінки середовища; оцінювальні аркуші, які вчитель може самостійно розробити для групи учнів з метою визначення рівня засвоєння матеріалу кожного розділу відповідно до навчальної програми.

   На завершення методичного онлайн-порадника Шамунова К.В.  надала методичні рекомендації учителям початкових класів щодо процессу здійснення педагогічного спостереження, оформлення портфоліо та зошита спостережень вчителя; проведення діагностичних робіт, використання технік формувального оцінювання учнів (перший цикл навчання у Новій українській школі).

2304201

   Кабінет Міністрів України продовжив дію карантину до 11 травня 2020 року. Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду 22 квітня 2020 року

   Карантин в Україні буде продовжено до 11 травня. Лише після цієї дати почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис ШМИГАЛЬ, відкриваючи чергове засідання Кабінету Міністрів.

   За словами очільника Уряду, лише завдяки завчасно введеним карантинним заходам сьогодні в Україні один з найнижчих показників по рівню летальності від COVID-19 – 2,7%.

   «Але моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ свідчать про те, що ми ще не пройшли пік захворюваності і він може настати на початку травня. Виходячи з цього, Уряд сьогодні ухвалить рішення про продовження карантину до 11 травня. У нас є дуже чіткий план виходу з цього карантину. Він складається з п’яти етапів», – зазначив Прем’єр-міністр.

  Він відзначив, що розпочати реалізацію цього плану можна буде лише за умови сприятливої епідемічної ситуації – орієнтовно 12 травня. Для цього, за словами Дениса Шмигаля, має бути кілька підстав: якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5% та лікарні мають бути заповнені пацієнтами з COVID-19 менше, ніж на 50%.

   «Після цього йдемо по дорожній карті виходу з карантину і реалізовуємо наступні чотири етапи. Водночас у нас є декілька дуже важливих завдань, які ми маємо зробити до 11 травня», – зазначив Прем’єр-міністр.

   За словами Дениса Шмигаля, це збільшення кількості тестувань на коронавірус, покращення у забезпеченні наших лікарень та лікарів всім необхідним, запровадження Е-контролю самоізоляції як альтернативи обсервації, створення нових правил функціонування для об’єктів обслуговування населення з обов’язковим соціальним дистанціюванням, масочним режимом та постійною дезінфекцією.

   «Якщо все буде добре і епідемічна ситуація буде сприяти, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків та скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи. Але про них ми зможемо говорити пізніше», – зазначив Денис Шмигаль.

   За словами Прем’єр-міністра, такі дії дозволять повернути частину людей на роботу, покращити емоційне здоров’я українців та дати старт розігріву економіки.

   Денис Шмигаль також зазначив, що Уряд розуміє, що людям і бізнесу зараз непросто: «Тому ми впроваджуємо низку заходів, спрямованих на підтримку українців. Зокрема, збільшуємо виплати по безробіттю, розширюємо програми підтримки бізнесу і фактично впроваджуємо кредитні канікули, підвищуємо пенсії, створюємо нові робочі місця вже сьогодні».

   За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/denis-shmigal-mi-prodovzhuyemo-karantin-i-mayemo-chitkij-plan-vihodu-z-nogo?fbclid=IwAR1NlI_SIUqnuAcrl0B8H5_11Hm94PCfu1Vbvv9ysNb7oVbEqEocfY6zfYc

ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ПУТИВЛЬЩИНИ

    Прийміть вітання зі святом, що вже стало офіційним в нашій державі, – Всеукраїнським днем психолога!

     Психологія–  точна та складна наука, у якій таємниць не менше ніж в алхімії, і стати справжнім майстром в ній може лише людина зі щирою вірою в те, що світ і людей, які живуть у ньому, можна зробити кращими.

  Нехай ваша професійна майстерність, відданість обраній справі проростають безцінним позитивним досвідом у житті тих, хто щодня звертається до вас за порадою, допомогою і підтримкою.

    Бажаємо вам міцного здоров’я, родинної злагоди, яскравої самореалізації, вірити в добре, світле, прекрасне і вирішувати всі питання з натхненням!

1504205

    Шановні педагогічні колективи Путивльського району! Прийміть найщиріші вітання зі світлим святом Христового Воскресіння! Цей день дарує непохитну віру в щасливе прийдешнє, це особливий духовний період, сповнений найглибших сподівань!

      Хай лунає у ваших серцях Великодній передзвін добрим вісником справжнього оновлення  життя, природи, духовного очищення. Нехай ваш дім повниться щастям і достатком, здоров’я буде надзвичайно міцним, а у родинах панує любов, гармонія та сімейний затишок.

      Радіймо приходу цього Світлого свята, миру вам і благополуччя!

210420