У 2019-2020 році у 7 закладах загальної середньої освіти Путивльського району функціонують 18 класів з інклюзивним навчанням, у яких здобувають освіту 29 учнів.

         У Зінівському навчально-виховному комплексі педагоги розуміють переваги раннього виявлення дітей із порушеннями в розвитку та отримання дітьми корекційно-розвиткових послуг, тому у закладі освіти створено 3 інклюзивних класи, у якому навчаються 6 дітей із затримкою психічного розвитку. Таке порушення є найбільш розповсюдженим та сприятливим для корекційного впливу.

      З метою інформаційно-просвітницької роботи вчителем-дефектологом Інклюзивно-ресурсного центру Путивльської районної державної адміністрації  Григор’єва О.В.  14 лютого 2020 року відбулася зустріч-нарада з педагогами Зінівського НВК з актуального питання: «Затримка психічного розвитку дітей: причини виникнення та корекція».

       В ході бесіди були надані рекомендації щодо особливостей  навчання та виховання дітей з ЗПР, ознайомлені із методами та способами корекції. Також торкнулися питання  взаємодії з батьками дітей та ІРЦ, тому що тільки у співпраці педагогів з батьками та фахівцями ІРЦ можна досягти позитивної динаміки в розвитку дітей.

0303206

0303207

      З метою  раннього виявлення дітей із ЗПР та іншими порушеннями  відвідана різновікова дошкільна група «Дзвіночки».  Проведені бесіди з вихователями дошкільної групи, батьками. Рекомендовано особливу увагу приділяти дітям, які мають особливості у розвитку.

0303208 0303209

        Методи та прийоми корекції дітей із ЗПР, які можна використовувати у роботі  були обговорені з практичним психологом Зінівського НВК Шульгіна Людмилою Володимирівною.

03032010 03032011